Zpravodajství

Valtice v novém kabátě

 Další aktuality    red.    11. října 2018  

Štafetový běh Emila Zátopka otevřel 21. září polyfunkční hřiště, jehož součástí je i krásný ovál. Malí školáci a hlavně atleti z Valtic tak mají nové, skvělé zázemí.

Žáci první až páté třídy ZŠ Valtice mohli v rámci závodu jako jedni z prvních vyzkoušet nové sportoviště, které bylo slavnostně otevřeno na konci září. Doplnilo tak sportovní areál, který se buduje již několik let. Nově přibyla dráha, víceúčelové a volejbalové hřiště a doskočiště,“ vyjmenovával spokojeně starosta Pavel Trojan. Na přípravě plánů spolupracoval i místní učitel tělocviku, pan Michal Hyčka, který díky své dlouholeté praxi dobře odhadl, co bude pro malé sportovce přínosné.
 
Program pro děti zpestřila i návštěva halového mistra ČR v trojskoku, Ondřeje Vodáka, který pro malé atlety připravil skokanskou show. „Beru jako velmi pozitivní, že mají děti kde sportovat,“ uvedl Vodák.
 
„Náš klub zaznamenal velký nárůst zájmu a myslíme si, že jistě přispělo právě i otevření sportovního hřiště,“ uzavírá trenér místní atletické školní přípravky spolupracující s klubem Atletika 4ALL Valtice, Roman Paulík.