Zpravodajství

Cvičí u vás i děti ve věku 3-5 let? Napište nám!

 Další aktuality    Iveta Rudová, oddělení mládeže ČAS    24. ledna 2019  

Chystanému letošnímu propojení našich projektů Atletika pro děti a Atletika pro celou rodinu bychom rádi napomohli i analýzou toho, jak moc je v našich oddílech a klubech zastoupena společná pravidelná aktivita nejmenších dětí do 5 let a jejich rodičů. Pokud u vás něco takového pravidelně funguje, zajímají nás vaše postřehy.

V našich atletických oddílech a klubech jsou zřízeny atletické přípravky, ve kterých sportují nejmladší atleti ve věku 5-11 let samostatně, pod vedením vás trenérů a trenérek. V některých oddílech ale sportují i mladší děti. A právě vám je určena naše výzva.
 
Napište nám, zda máte u vás zřízenou i atletickou miniškolku, tedy jestli máte samostatné cvičení pro děti ve věku 3-5 let. Zejména nás zajímá, zda máte zavedeno pravidelné atletění rodičů s dětmi této věkové kategorie nebo zda pro rodiče a děti pořádáte jednorázové akce.
 
Všechny informace nám poslouží k posouzení situace v oddílech a klubech ohledně sportování nejmenších atletů.
 
Rádi bychom v letošním roce propojili projekty Atletika pro děti a Atletika pro celou rodinu a pomohli oddílům, které už mají zavedeny tréninky rodičů s dětmi či se chystají tento typ tréninků zavést, vhodnou metodikou, školením či pomůckami.
 
Své postřehy pište koordinátorce projektu Atletika pro celou rodinu Ditě Franklové na email:  DF.atletikaprodeti@centrum.cz nejpozději do konce února. Během jara pro vás i na základě této analýzy připravíme podrobnější informace.
 
Foto: Atletický klub Slaný