zpět na aktuality

Sportcentrum Labe aktivní

V polovině září, 16. 9. proběhl Labský čtyřboj JUNIOR. „Tentokrát jsme se "zabydleli" na naší ZŠ Ostrovní a děti si vedle aktivit s novými pomůckami využívanými zejména atletickým oddílem TJ KVS vyzkoušely i veslařské trenažéry, jízdu na koloběžkách, běh a střelbu. Rozhodně se nikdo nenudil, protože navíc byla spousta stanovišť: hody na číselnou plachtu, hody na příšerky, skoky přes lano, florbal, basketbal na jeden koš. Nejoblíbenější se stala trampolína u doskočiště do výšky. A výkřiky radosti dětí dávaly najevo, že stříkání vodními pistolemi je to nej. Ani, prý poslední tropický den letošního roku, nezabránil všem štětským dětem z I. stupňů základních škol podávat skvělé výkony v doplňkovém programu "Pokoř rekord". Někteří dokonce i několikrát pokoušeli svůj um a štěstí ve skocích přes švihadlo, točení obručí Hola Hoop kolem pasu a ruských kuželkách. Děti se prostě postaraly o skvělou atmosféru celého dopoledne.

Nebudu jmenovat jednotlivce, kterých samozřejmě bylo odměněno hodně, ale protože ve škole a zejména na prvním stupni je důležitá soudržnost a sladěnost kolektivu, vazba pedagog- dítě, smekám klobouk před harmonií ZŠ T.G. Masaryka. Vítězství před II. ZŠ a naší III.ZŠ bylo velmi zasloužené. Upřímně blahopřeji a jako člověk se sportovní duší mám radost, že na I. ZŠ na prvním stupni to rozhodně sportovně žije,“ referovala trenérka Alena Francová.

Atletického okresního čtyřboje družstev, který proběhl 22. září v Lovosicích, se pak zúčastnili ti služebně starší. „Do Lovosic se ke konci září sjely tři základní školy ze Štětí závodit v disciplínách: sprint na 60 m, skok daleký/skok vysoký, hod míčkem/vrh koulí a vytrvalostní běh (600 m, 800 m a 1000 m). Disciplín byly namíchány různě podle kategorií. Závody byly velmi náročné zejména na počet závodníků v kategorii, např. mladších žákyň bylo 76. V jednotlivcích nejúspěšnější z dívek byla Barborka Velitšová (2. místo – v běhu na 60 m, 2. místo ve skoku dalekém) a z chlapců Matěj Netolický (1. místo ve skoku vysokém, 3. místo v věhu na 60 m). Z našich atletů, žák II. ZŠ, Míla Šmejkal obsadil 2. místo v běhu na 60 m, 2. místo ve skoku dalekém a 3. místo v běhu na 1000 m. Celá výprava podávala velmi pěkné výkony a učitelé byli spokojení,“ napsala nám trenérka Francová.